Úvod   Ilustrátoři   Výběry a porovnání

Výběr ilustrací podle autorů textu


Otakar Batlička (další časopisy)


Václav Junek

Povídky O. Batličky - Vpřed ročník 1.


Zdeněk Burian

Povídky O. Batličky - Pionýr ročníky 6. (Sargasové moře) a 23. (Jaraka) až 24. (Sázka v klubu AGS)


Povídky O. Batličky - Ohníček ročník 17. (Chytrý Farguson)


Povídky O. Batličky - ABC ročník 12. (Ohnivé znamení, Odměna, Ctihodný Čan Lu Čao)


Obálka k článku o Otakaru Batličkovi a obálka k povídce Poslední rybolov (povídku ilustroval B. Konečný) - Pionýrská stezka ročník 4.


Povídky O. Batličky - Tramp ročník 4. (El Rey Dorado)


Gustav Krum

Povídky O. Batličky - Pionýr ročník 6. (Kapitán Necita)


Povídky O. Batličky - Ohníček ročníky 19. (Mamba, obálka, Ďáblovo lože) až 20. (Král)


Jaromír Vraštil

Povídky O. Batličky - Ohníček ročníky 16. (Divoch, Tajemné oko), 17. (Potapěč Oliver Ward), 18. (Polární stanice) a 19. (Překvapení)


Bohumil Konečný

Povídky O. Batličky - Sedmička ročník 2. (Letoun číslo 4)


Povídky O. Batličky - Skaut-Junák ročník 32. (Spravedlnost sinhore)


Povídky O. Batličky - Pionýrská stezka ročníky 1. (Ledoví muži, Kóta 50, Wakaiův nápad, Alláh ve strážním koši, Brizárova smrt), 2. (Orlík, Zkáza v tichomoří, Divizní rozkaz 119, Nakamutovo loučení), 3. (Nezapomenutelné vánoce), 4. (Nikdo, Poslední rybolov) a 6. (Paličák Joujou)


Povídky O. Batličky - Věda a technika mládeži ročník 26. (Setkání s Josém, Slatin paša)


Povídky O. Batličky - Junák ročníky 34. (Tichá noc), 35. (Brizárova smrt, Nikdo, Alláh ve strážním koši), 36. (Paličák Joujou), 37. (Ledoví muži, Poštovní jezdci) a 41. (El Terremoto)


Povídky O. Batličky - Kamarád ročník 1. (Ďábelský ostrov)


Miloš Novák

Povídky O. Batličky - Svobodné slovo ročník 26. (Ohnivé znamení, Záhada s potápěčem, Sargasové moře, Kapitán Necita, Zlatá zrna, Ďáblovo lože)


Adolf Born

Povídky O. Batličky - Ohníček ročník 16. (Podivná událost)


Povídky O. Batličky - Sedmička pionýrů ročník 5. (Muž v podpalubí, Prokletí nad Fan-Wyaa, Smolař)


Karel Toman

Povídky O. Batličky - Skaut-Junák ročník 32. (Plamenné moře)


Petr Barč

Povídky O. Batličky - Sedmička pionýrů ročník 5. (Slavný kluk Mahmud)


Obálky ke kreslenému seriálu Příběhy statečných - Hlasatel ročník 1. a Skaut-Junák ročník 39. (tento kreslený seriál naleznete zde)


Miloslav Havlíček

Povídky O. Batličky - Ohníček ročník 29. (Smůla)


Povídky O. Batličky - Pionýr ročník 37. (Příhody Toma Fargusona)


Jaroslav Malák

Povídky O. Batličky - Pionýrská stezka ročník 10. (Chlupatá fordka)